еМагазин

Tag : македонски Американци

Македонија ТОП СТОРИИ

Резолуција во американскиот Сенат за македонскиот јазик, култура и историја

Редакција
Гласот на Америка на македонски јавува дека републиканскиот сенатор од Индијана, Мајк Брон претставил резолуција во американскиот Сенат да се прогласи септември 2023 година за...