еМагазин

Tag : македонски Бугари

Македонија

Претставници на бугарските организации и здруженија од Македонија на средба и со пратеници на партијата на Борисов

Редакција
Пратеници од Пратеничката група на Граѓани за европски развој на Бугарија и Сојузот на демократските сили (ГЕРБ-СДС) се сретнаа со претставници на организации и здруженија...
Македонија

Бугарија стои цврсто зад македонските Бугари, вели Радев

Редакција
Претседателот на Бугарија Румен Радев во Претседателството прими делегација на бугарската заедница во Република Северна Македонија, составена од претставници на политичката партија Граѓанско-демократска унија, здруженијата...