еМагазин

Tag : македонски евреи

Балкан ТОП СТОРИИ

Радев на Денот на сеќавање на Холокаустот ги “заборави“ 7.144 македонски Евреи кои Бугарија ги депортираше во Треблинка

Редакција
Бугарскиот претседател Румен Радев и на Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот, кој се одбележуваше вчера, ја манипулираше бугарската и светската јавност. На својот Твитер...