еМагазин

Tag : Макеоднија

Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија на 42 место во светот по смртност, според листата на ЦИА на која се рангирани 229 држави

Редакција
Македонија e на 42 место по стапка на смртност на листата на ЦИА на која се рангирани 229 држави во светот. Земјава има коефициент од...