еМагазин

Tag : Мал Шенген

ДОБРОСОСЕДСТВО

Вучиќ, Заев и Рама утре преку видео конференција ќе разговараат за „Мал Шенген“

Редакција
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утре преку видео конференција ќе разговара со премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, за унапредување на...