еМагазин

Tag : мала

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

На 13 јули започнува постапката за чистење на малата депонија во ОХИС

Редакција
На 13 јули официјално ќе започне постапката за подготовка на теренот за чистење на малата депонија со линдан во ОХИС, информираа денеска на брифинг во...