еМагазин

Tag : Малезија ерлајнс

Свет ТОП СТОРИИ

Австралија и Холандија поднесоа тужба против Русија за соброениот авион на Малезија ерлајнс во Украина

Редакција
Австралија и Холандија започнаа правна постапка против Русија во Меѓународната организација за цивилно воздухопловство на ОН поради соборувањето на летот 17 на Малезија ерлајнс во...