еМагазин

Tag : малигна неоплазма

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

19-годишниот Виктор Боневски има канцер на абдомен кој брзо се шири, потребни се средства за лекување во Турција

Редакција
На 19-годишниот Виктор Боневски му е дијагностицирана малигна неоплазма на абдомен која брзо се шири. Потребно е итно лекување во Турција, за кое се потrебни...