еМагазин

Tag : Марјан Додовски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од компликации од Ковид-19 почина Марјан Додовски, првиот министер за животна средина и поранешен пратеник

Редакција
Поради компликации од коронавирусот денеска почина Марјан Додовски, прв министер за животна средина и просторно планирање на ВМРО-ДПМНЕ од 1998 до 2002 година. Додовски беше...