еМагазин

Tag : Марина Туцаковиќ

Забава

Калиопи по повод смртта на Марина Туцаковиќ: „Колку е тешко да се простиш од најголемите“

Редакција
Голем број на познати пејачи се простуваат од Марина Туцаковиќ, која почина синоќа во Белград, како последица од тригодишната борба со рак и компликации од...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Кои беа едни од најпознатите песни кои ги напиша Марина Туцаковиќ

Редакција
Марина Туцаковиќ ги напиша едни од најубавите песни на кои растеа цели генерации, се раѓаа љубови, се пееја на концерти. Марина пишувала песни за Здравко...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

По три години битка со ракот, почина Марина Туцаковиќ, која ги напиша едни од најубавите песни на Балканот

Редакција
Најпознатиот музички текстописец во регионот Марина Туцаковиќ почина во 67 година од животот, по долгогодишна борба со рак. Врз нејзиното кревко здравје влијаеа и компликациите...