еМагазин

Tag : Мартин Јанушев

Македонија

Определена мерка притвор за едно лице за убиството на Мартин Јанушев

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје отвори истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело Убиство од чл.123 ст.1 од Кривичниот законик. Лицето е осомничено дека...