еМагазин

Tag : Мартин Милетиќ

ЖИВОТ

(Фото) Пендаровски се сретна со момчето кое во пожар го спаси соседот: Храброста и пожртвуваноста на Милетиќ заслужуваат огромно признание и восхит

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во тетовската населбата Колтук каде разговораше со Мартин Милетиќ, 25 годишник кој успеа да спаси од пожар негов 50 годишен...