еМагазин

Tag : Мартин Јовановски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Да оставиме морето да си ја заврши работата“: Грчката служба ОФКАТ ја прекинува потрагата по Мартин, но случајот не го затвора

Редакција
По 20 дена интензивна потрага во море, на копно и од воздух, откако спасувачите волонтери од ОФКАТ го „прочешлаа“ Солунскиот залив, делот околу Халкидики, но...