еМагазин

Tag : Миланко Шеклер

Балкан

Српскиот вирусолог Шеклер предвидува дека омикрон сојот води кон крај на ковид-пандемијата

Редакција
Омикрон варијантата на коронавирусот веројатно е чекор во добра насока. Големи се шансите ова да е крај на короната, изјави српскиот вирусолог Миланко Шеклер. Тој...