еМагазин

Tag : крај

Балкан

Српскиот вирусолог Шеклер предвидува дека омикрон сојот води кон крај на ковид-пандемијата

Редакција
Омикрон варијантата на коронавирусот веројатно е чекор во добра насока. Големи се шансите ова да е крај на короната, изјави српскиот вирусолог Миланко Шеклер. Тој...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Доктор Даниловски прогнозира крај на пандемијата во мај, ќе се вакцинираат само ризичните групи

Редакција
Епидемилого Драган Даниловски за Сител изјави дека пандемијата со Ковид-19 би завршила на крајот на април, следната година. „Вирусот не сака да го убие домаќинот, туку...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Доктор Даниловски: Крајот на пандемијата ќе дојде со пролетта, но секоја година ќе има сезона на корона

Редакција
Проф. д-р Драган Даниловски за Канал 5 вели дека крајот на пандемијата со Ковид-19 ќе дојде со пролетта, но со грипот секоја година ќе има и...
Свет ТОП СТОРИИ

До средината на 2022 година може да се очекува крај на пандемијата, вели шефот на Бионтек

Редакција
Шефот на фармацевтската компанија „Бионтек“, Угур Сахин говорејќи на Самитот на извршни директори во организација на Волстрит џурнал откри кога светот може да се ослободи...
Балкан ТОП СТОРИИ

Црна Гора ги исполни епидемиолошките услови за прогласување крај на епидемијата со корона вирусот

Редакција
Во Црна Гора се исполнети условите за одјава на епидемијата на корона вирусот, изјави помошник директорот на Институтот за јавно здравје, Сенад Бегиќ. Црна Гора...
Балкан ТОП СТОРИИ

Словенија е прва европска држава која прогласи крај на епидемијата со корона вирусот

Редакција
Владата на Словенија прогласи крај на епидемијата со корона вирусот, со што оваа држава стана прва во Европа која барем засега се избори со овој...