еМагазин

Tag : министер.дочек

Македонија

(Фото) За кого носеше цвеќе министерот Бектеши на дочекот на Ципрас на скопскиот аеродром

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши беше дел од владината делегација која го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас на скопскиот аеродром. Тој дојде со цвеќе, кое...