еМагазин

Tag : цвеќе

Локално

(Фото) ЈП „Паркови и зеленило“: Толку ли не си го сакаме својот град, што постојано тежнееме да го лишиме од она што е убаво

Редакција
ЈП „Паркови и зеленило“ објавија фотографии од украдено цвеќе од цветните леи во Градски парк. „Апелираме, укажуваме, молиме, поправаме, расчистуваме, обновуваме и повторно уништено и...
Локално

(Галерија) „Скопје цвета“: Цветен фестивал во Скопје, можност да купите убаво цвеќе

Редакција
Љубителите на цвеќето денеска и утре имаат можност да купат цвеќиња и цветни аранжмани, да добијат корисни совети, да се забавуваат и да се дружат...
Локално

(Фото) Чисти езера и нови катчиња во Зоолошка градина во Скопје

Редакција
Изминатиот период, вработените во Зоолошка градина Скопје, секојдневно работеа на чистење на езерата, како и уредување на нови зелени катчиња. По повеќе од 13 години...
Македонија

(Фото) За кого носеше цвеќе министерот Бектеши на дочекот на Ципрас на скопскиот аеродром

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши беше дел од владината делегација која го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас на скопскиот аеродром. Тој дојде со цвеќе, кое...
Македонија

(Видео) Заев положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

Редакција
Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро...