еМагазин

Tag : камера

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Во живо) Повторно гужва на Богородица за влез во Грција

Редакција
Како и за велигденските празници кога голем број македонски граѓани поради споениот викенд отпатуваа за Грција и денеска, на Рамазам Бајрам, повторно има гужва за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Во живо) Гужва на граничниот премин Богородица за влез во Грција

Редакција
Очекувано за празничниот споен викенд колони од автомобили на граничниот премин Богородица за влез во Грција. Голем дел од македонските граѓани традционално велигденските празници ќе...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Штипјанец исталирал камера на гробот на починатиот син за дознае кој го краде цвеќето

Редакција
Ожалостен штипјанец на гробот на починатиот син инсталирал камера за да види кој во претходните четири години постојано го краде цвеќето од неговиот гроб, објави...
Македонија

Приведени двете лица кои крвнички тепаат девојка во Штип пред камера

Редакција
Повеќе корисници на социјалните мрежи утрово споделија видео на кое се гледа како двајца млади мажи во Штип во влез на стамбена зграда тепаат девојка....
Македонија

(ВИДЕО) Камерата на Телма фати непристојно однесување на полицаец, додека Боки 13 го носат на носилка од Обвинителството

Редакција
Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) повторно не даде исказ во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Тој колабираше и на...
Техно

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Редакција
Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њујорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Европо, не не’ чекај“: Твитер реакции за кражбата на камерите за следење на рисот во националниот парк Маврово

Редакција
Информацијата дека непознати сторители украле две видео камери со кои се следи движењето на животните и рисот во националниот парк „Маврово”, предизвика низа реакции на...
Техно

Што сè ни носат Галакси С10 телефоните?

Редакција
Самсунг Галакси С10 серијата на уреди забележа рекордни резултати во претпродажниот период, а само во нашиот регион остварен е 40% подобар резултат во однос на...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Пролетни бакнежи од мечките на Шар Планина

Редакција
Пролетта ги разбуди мечките од змискиот сон, а тоа најдобро го покажува видеото што на својата фејсбук страница ја објави “Sharri bear show“ на кое...