еМагазин

Tag : Мира Марковиќ

Балкан

Мира Марковиќ ќе биде погребана покрај Милошевиќ

Редакција
Урната со посмртни останки на Мирјана Марковиќ ќе биде положена денес во заедничката гробница покрај сопругот Слободан Милошевиќ, поранешниот претседател на на Србија и СР
Балкан

Почина Мира Марковиќ – железната дама на Србија

Никола Осило
Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на СР Југославија, Слободан Милошевиќ починала во болница во Сочи, Русија, на 76-годишна возраст. Таа престојуваше во Русија од