еМагазин

Tag : дама

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Деца играа брканица и кошарка со првата дама во претседателската резиденција

Редакција
Деца од Куманово, Скопје, Кавадарци во претседателската резиденција играа брканица и кошарка со првата дама Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска. “За прв пат во историјата, во претседателската резиденција, деца
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Запознајте ја Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, новата прва дама

Редакција
Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, сопругата на новиот македонски претседател, Стево Пендаровски и стана позната на јавноста уште при првиот негов обид да стане претседател на државата во
Балкан

Почина Мира Марковиќ – железната дама на Србија

Никола Осило
Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на СР Југославија, Слободан Милошевиќ починала во болница во Сочи, Русија, на 76-годишна возраст. Таа престојуваше во Русија од