еМагазин

Tag : митрополи

Балкан

22 митрополити од Северна Грција му пишаа на Ципрас дека се против Договорот од Преспа

Редакција
Несогласување со Договорот од Преспа изразуваат 22 митрополита од Северна Грција со писмо испратено до Вселенскиот Патријарх Вартоломеј, до претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, до...