еМагазин

Tag : најниска

Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ 5 најниски нето-плати во август

Редакција
Државниот завод за статистика (ДЗС) соопшти дека просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во август 2022 година, изнесува 31.871 денари. Според податоци на ДЗС најниската...