еМагазин

Tag : Нацоски

Забава

(Видео) Јапонски оперски пејач со прекрасна изведба на „Македонско девојче“

Редакција
Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски на својот Фејсбук профил објави видео од неговиот јапонски колега Казухиро Котецу кој ја изведува „Македонско девојче“. „Директно од Токио,...