еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Јапонски оперски пејач со прекрасна изведба на „Македонско девојче“

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски на својот Фејсбук профил објави видео од неговиот јапонски колега Казухиро Котецу кој ја изведува „Македонско девојче“.

„Директно од Токио, мојот драг пријател и колега Казухиро Котецу, голем пријател на Македонија“, напиша Нацоски.

Фото/Видео:Youtube/Opera Tokio

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Поради неа и татковците редовно следат настава по ликовно на телевизија

Редакција

(ВИДЕО) Емотивен настап на Елена Ристеска: Крушево го одбележа 38. роденден на Тоше

Редакција

Денеска почнува „Велешка питијада 2022“: Кои се цените и кој се ќе настапи

Редакција