еМагазин

Tag : нафтена рафинерија

Свет ТОП СТОРИИ

Дрон предизвика пожар во руска нафтена рафинерија на Црното Море

Редакција
Пожарот што избувна во нафтената рафинерија Афипски лоцирана во близина на црноморското пристаниште Новоросијка во Кранодарската област најверојатно е предизвикан од дрон, соопшти регионалниот гувернер...