еМагазин

Tag : Насер Ештрефи

Македонија ТОП СТОРИИ

Тринаесет години затвор за обвинетиот во случајот со убиството на Ангел Петковски

Редакција
Тринаесет години затвор му одреди Судечкиот совет на обвинетиот Насер Ештрефи во случајот со убиството на Ангел Петковски. Во изречената казната затвор се пресметува и...