еМагазин

Tag : Неофит

Македонија ТОП СТОРИИ

Немам проблем со посетата на рускиот митрополит Антониј додека е во рамки на црковната дипломатија, вели Пендаровски

Редакција
Посетата на рускиот митрополит Антониј на земјава и неговата вчерашна средбата со поглаварот на МПЦ-ОА, архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, според претседателот Стево Пендаровски,...