еМагазин

Tag : независни пратеници

Македонија

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на толкувањето на Законот за амнестија од Обвинителство

Редакција
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија реагираше на толкувањето на Законот за амнестија од Обвинителство. „Во врска со настаните од 27...