еМагазин

Tag : незгоди

ЖИВОТ

Паметното планирање може да спречи незгоди и катастрофи

Редакција
Илјадници хектари шума изгоре во пожарите кои ја зафатија земјата за време на топлотниот бран ова лето кој донесе натпросечно високи температури. Штетата е голема...