еМагазин

Tag : Институт за демократија

Македонија

Дебатата во Собранието и понатаму е неконструктивна, се вели во извештајот на Институт за демократија

Редакција
На скала од 1 до 10, оценката за квалитетот на дебатата во Собранието за првото полугодие на 2022 изнесува 5,5. Ова го покажа набљудувањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Институт за демократија: Релативно ниско ниво на квалитет на дебата во Собранието во последните две години

Редакција
Средната оценка на квалитетот на дебатата во Собранието во првото полугодие на 2021 година е 5,6, на скала од 1-најнизок до 10-највисок, што споредено со...
ЖИВОТ

Паметното планирање може да спречи незгоди и катастрофи

Редакција
Илјадници хектари шума изгоре во пожарите кои ја зафатија земјата за време на топлотниот бран ова лето кој донесе натпросечно високи температури. Штетата е голема...