еМагазин

Tag : Нијагара

БАШ НИ Е ЌЕФ

Нијагарините водопади и „Си-ен“ кулата во Торонто ќе бидат осветлени со боите на македонското знаме 

Редакција
Нијагарините водопади и „Си-ен“ кулата во Торонто вечерва ќе бидат осветлени со боите на македонското знаме во чест на 30 годишнината од прогласувањето на независноста...
Свет

(Видео) Спектакуларна глетка: Замрзнаа дел од водопадите Нијагара

Редакција
Поради екстремно ниските температури во Канада и САД замрзнаа дел од познатите водопади Нијагара. Тамошните медиуми пренесуваат за незапаметено студена зима. Фото/Видео:Youtube/Time...