еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Спектакуларна глетка: Замрзнаа дел од водопадите Нијагара

Поради екстремно ниските температури во Канада и САД замрзнаа дел од познатите водопади Нијагара. Тамошните медиуми пренесуваат за незапаметено студена зима.

Фото/Видео:Youtube/Time

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Паника поради наводно пукање ја „растури“ Парадата на гордоста во Вашингтон

Редакција

СЗО: Заразата од корона вирусот стана глобална пандемија

Редакција

Авиокомпанијата „Емирати“ бара од персоналот да земе неплатен одмор, поради корона вирусот

Редакција