еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Во живо) Војна на улиците на Париз

Масовни протести со многу блиски средби и насилство меѓу протестантите и полицијата кои резултираат со апсења, но и повредени лица во моментов има на повеќе локации во Париз.

Таканаречениот протест на Жолтите елеци кој почна како резултат на воведувањето на нови давачки за нафта, продолжува четвртти викенд по ред и откако француските власти најавија одложување на оваа мерка.

Round 4: Yellow Vests protest in Paris(Pt.2)LIVE on YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Q6UpuouOomUREAD MORE: https://on.rt.com/9k32

Posted by RT on Сабота, 08 декември 2018

Фото/Видео:Russia today

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Француската полиција брутално уапси 150 средношколци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ресторан-вила „Осоговска куќа“: Во шумата недостасуваа уште Црвенкапа и волкот

Редакција

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на две специјални возила вреден 459.000 евра

Никола Осило

Кој е Сашо Симјановски, кој по предлог на Владата влезе во Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција