еМагазин

Tag : ново име

Македонија ТОП СТОРИИ

Пасоши и лични карти со новото уставно име на државата од следната година

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува следната година да почне примената на проектот за пасоши и лични карти со новото уставно име на државата....