еМагазин

Tag : новозаразени

Македонија

Шест новозаразени со Ковид-19 во Дебар, активни 37 случаи

Редакција
Во Дебар во последното деноноќие потврдени се шест нови случаи со Ковид-19, со што вкупната бројка од почетокот на пандемијата достигна 89 лица, од кои...