еМагазин

Tag : обновување

Македонија ТОП СТОРИИ

Општина Охрид го обнови споменикот во чест на загинатите бугарски туристи во бродската несреќа

Редакција
Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиески информираше дека по вандализмот од несовесни граѓани е обновен споменикот во чест на загинатите бугарски туристи во бродската несреќа...