еМагазин

Tag : Обвиителство

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство бара притвор за малолетникот кој усмрти жена на Пластичарска улица

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје од судијата за деца при скопскиот Основен кривичен суд побара притвор за 16-годишник, кој вчера возејќи без дозвола...