еМагазин

Tag : обвинителлство

Македонија

Обвинителството го испитува повикот на Агатанел за масовно одење во храмовите за задушница

Редакција
Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на митрополитот Агатангел и Повардарската епархија, со кое ги...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е махерот кој им го „смести“ на Боки, Зоки и Кате?

Редакција
Не престануваат реакциите во македонската јавност по вчерашното апсење на Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец на кои им е одреден триесетдневен...