еМагазин

Tag : Обвинителството за организиран криминал

Македонија

Вилма Русковска е новиот шеф на Обвинителството за организиран криминал и корупција

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска ја избра Вилма Русковска, обвинителката која го води случајот за насилството во Собрание, за нов шеф на Основното јавно обвинителство...