еМагазин

Tag : оддавање

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение за новинар од порталот „Инфомакс“ за објавување на записникот од „Рекет“

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Оддавање службена тајна од член 360 став 1 од Кривичниот законик,...