еМагазин

Tag : Охридски архиепископ

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Црковна делегација предводена од архиепископот Стефан во посета на Вселенската патријаршија

Редакција
Делегација на МПЦ – Охридска Архиепископија, предводена од неговото блаженство, архиепископот г.г. Стефан престојува во Истанбул, каде в недела на роденденот на Црквата, Педесетница, во...