еМагазин

Tag : Вселенска патријаршија

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) МПЦ одржа заедничка литургија со Вселенската патријаршија

Редакција
Добро ви е познат копнежот на нашата јерархија и на нашиот православен народ, и тоа не го сокриваме од Вас и пред Вас, и пред...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Црковна делегација предводена од архиепископот Стефан во посета на Вселенската патријаршија

Редакција
Делегација на МПЦ – Охридска Архиепископија, предводена од неговото блаженство, архиепископот г.г. Стефан престојува во Истанбул, каде в недела на роденденот на Црквата, Педесетница, во...