еМагазин

Tag : Олимпија Христова Заевска

Македонија

Советничката на министерката Ангеловска, Олимпија Христова Заевска поднесе оставка

Редакција
Олимпија Христова Заевска, шефица на кабинет на министерка за финансии, Нина Ангеловска, си поднесе оставка. Таа за ова одлука информираше на нејзиниот фејсбук-профил. Кога Ангеловска...