еМагазин

Tag : Оливера Чаушевска-Димовска

Македонија ТОП СТОРИИ

Русија протера уште еден македонски дипломат како одговор на протерувањето на рускиот во август

Редакција
В.Д. амбасадорката на Република Северна Македонија во Руската Федерација, Оливера Чаушевска-Димовска денеска била повикана во Министерството за надворешни работи на Русија, каде ѝ била врачена...