еМагазин

Tag : пацинети

Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени уште 16 нови пациенти од корона вирусот, вкупната бројка е 1.486

Редакција
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Вкупната бројка на до сега...