еМагазин

Tag : пенали

Бизнис ТОП СТОРИИ

Почна да тече рокот за плаќање пенали на Бехтел и Енка

Редакција
Сите постапки ќе се реализираат со цел да се изградат коридорите на време, брзо и ефикасно, истакна денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски....
Бизнис ТОП СТОРИИ

53 милиони евра казна за Македонија ако не обезбеди 60 часовна работна недела за Бехтел и Енка, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кој имал увид во договорот што Владата го потпишала со Бехтел и Енка, за ТВ Сител изјави дека ако работната...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Италијанската фирма бара околу 8 милиони евра отштета за раскинување на договорот за изградба на новиот Клинички

Редакција
Министерот за здравство Беким Сали вели дека италијанската компанија за раскинување на договорот за изградба на нов Клинички центар во Скопје бара оштета во износ...