еМагазин

Tag : нов

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Египет со ОАЕ ќе гради „нов Дубаи„ на Медитеранот, ќе чини 35 милијарди долари

Редакција
Египет на Медитеранот ќе гради целосно нов град, Рас ел-Хекма, а неговата изградба ќе чини најмалку 35 милијарди долари. Државата склучи историски договор со Обединетите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Италијанската фирма бара околу 8 милиони евра отштета за раскинување на договорот за изградба на новиот Клинички

Редакција
Министерот за здравство Беким Сали вели дека италијанската компанија за раскинување на договорот за изградба на нов Клинички центар во Скопје бара оштета во износ...
Свет ТОП СТОРИИ

„Фајненшл тајмс“: Се создава нов светски економски поредок, во кој доларот нема да биде доминантно платежно средство

Редакција
Полека, но сигурно се формира нов светски енергетски поредок, во кој доларот нема да биде доминантно платежно средство, пишува „Фајненшл тајмс“. Подготвеноста на Кина да...
Свет ТОП СТОРИИ

Научници во САД развија нов сој на коронавирус, петпати позаразен од омикрон

Редакција
Истражувачи од американскиот универзитет Бостон соопштија дека развиле нов сој на коронавирус по низа слични експерименти во светот, со цел да се борат против нови...
Свет ТОП СТОРИИ

Најлоша варијанта досега: Во Јужна Африка откриен нов опасен сој на Ковид-19, СЗО свика итен состанок

Редакција
Свестската здравствена организација (СЗО) денеска одржува итен состанок за новиот сој на коронавирусот откриен во Африка, што може да има зголемен број мутации, јави британски...
Забава

(ВИДЕО) Мадона се враќа во латино стил: Објавена првата песна од новиот албум

Редакција
Поп кралицата Мадона (60) се враќа на музичката сцена со новиот албум Madam X, од кој веќе може да се слушне песната Medellin so популарниот...
Забава

(ВИДЕО) Нова песна на Кирил Џајковски

Редакција
Reminder е новиот сингл на македонскиот композитор и продуцент, Кирил Џајковски. Станува збор за соработка со вокалистот Дејвид Лајон. Видео/фото: Промо...