еМагазин

Tag : сингл

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) ‘Move It’ – нов сингл на Brass Brothers

Редакција
Brass Brothers го објави новиот сингл ‘Move It’ од нивниот прв албум ‘Balkan Mayhem’. Песната е создадена за време на пандемијата како одговор на сите...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Владимир Четкар со нов сингл, “A new day”

Редакција
Владимир Четкар објави нов сингл, “A new day” (нов ден) и видео за истата, снимено во Охрид. Видеото е во режија на Бојан Симјановски, во...
Забава

(Видео) Суперхикс Банда инструментале ја промовираа новата песна „Добар човек“

Редакција
Суперхикс го промовираа својот нов сингл со наслов „Добар Човек“ и анимиран видеоспот авторско дело на младите Меланија Димоска и Александар Несторовски. „Ова е најновиот...
Забава

(ВИДЕО) Winner – нов сингл на Brass Brothers

Редакција
По одличниот прием на првиот сингл Inseparable, македонската музичка атракција Brass Brothers на пошироката публика и го претстави вториот сингл од албумот Balkan Mayhem со...
Забава

(Видео) „Темпера“ го промовираа новиот сингл „Дојди“

Редакција
Позитивни, енергични и со полно срце македонскиот музички бенд „Темпера“ повикуваат на „весел исход и неконтролиран бој“ како одговор на новата реалност. Ова е петти...
Забава

(ВИДЕО) Нова песна на Кирил Џајковски

Редакција
Reminder е новиот сингл на македонскиот композитор и продуцент, Кирил Џајковски. Станува збор за соработка со вокалистот Дејвид Лајон. Видео/фото: Промо...