еМагазин

Tag : Владимир Четкар

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Владимир Четкар со нов сингл, “A new day”

Редакција
Владимир Четкар објави нов сингл, “A new day” (нов ден) и видео за истата, снимено во Охрид. Видеото е во режија на Бојан Симјановски, во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владимир Четкар: Ако се уште молчите вие сте само обични соучесници во геноцидот на македонскиот народ и држава!

Редакција
За најновите случувања во врска со т.н. француски предлог на Фејсбук реагираше и музичарот и пејач Владимир Четкар. “Ако се уште молчите пред ова злосторничко...
Забава

Владимир Четкар направи видео за „I Remember“

Редакција
Со вистинско задоволство ви го претставуваме најновото музичко видео на Владимир Четкар за неговата авторска композиција „I Remember“, која се најде на неговиот втор студиски...
Забава

Владимир Четкар на официјалната топ 40 листа на FM Kyoto во Јапонија

Редакција
Во конкуренција на најголемите музички звезди на Америка и Англија за прв пат се најде и македонски артист, кога популарната радио станица FM Kyoto од...
Забава

Убава вест: Владимир Четкар ја освојува Јапонија со неговата музика

Редакција
Еден од најпознатите македонски музичари, охриѓанецот Владимир Четкар е слушан во Јапонија. Тој на својот фејсбук профил објави линк од јапонско радио на кое се...