еМагазин

Tag : Пенуш

Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) МВР изврши ништење на експлозивни средства кои потекнуваат од кривични дела

Редакција
Во текот на вчерашниот ден на воениот полигон „Пенуш“, штипско, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Единица за откривање и демонтирање на...